دیوارنگاریهای “بنکسی” در نیویورک

“بنکسی” هنرمند مشهور بریتانیایی که برای برپایی نمایشگاهی در نیویورک، یک ماه در این شهر اقامت دارد از هفته پیش اولین دیوارنگاری خود در خیابان های این شهر را آغاز کرده است.

 

بنکسی، نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است که سال‌ها فعالیت پنهانی داشته است. با این حال او مشهورترین هنرمند خیابانی محسوب می‌شود و تعدادی از آثار او بین ۵۰۰ هزار تا ۱٫۵ میلیون دلار در حراجی ها فروخته شده است. این هنرمند معترض، تاکنون در برابر دوربین‌های عکاسی و تلویزیونی ظاهر نشده و کسی چهره او را ندیده است.

در حالی که دیوارنگاری در بریتانیا به دلیل آسیب رسانی به اموال عمومی جرم محسوب می شود این هنرمند از سال ۱۹۹۲ دیوارنگاری را به صورت مخفیانه آغاز کرد. هنر خیابانی او طعنه آمیز و هجویه‌هایش خرابکارانه است. از آن تاریخ آثار هنری او با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌ها در شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است.

بنکسی که قرار است یک ماه در نیویورک اقامت داشته باشد ، گفته است هر روز یک هنر خیابانی خلق خواهد کرد.

تعدادی از دیوارنگاری های مشهور وی در گذشته و نیز آخرین آثارش را در زیر می بینید.

09 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 01 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 14 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 21 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 16 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 11 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 22 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 24 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 07 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 10 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 02 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 15 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 12 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 08 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 06 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 19 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 20 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 18 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 17 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 05 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 03 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 13 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 23 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک 04 Naghashi DivariWwW.KamYab.IR دیوارنگاریهای بنکسی در نیویورک

فرم ارسال نظر