۱۶ نوع شخصیت و بهترین شغل برای هرکدام {اینفوگرافیک}

کدام شغل مناسب‌ترین شغل با توجه به شخصیت شما است؟ می‌توانید آن را در این اطلاعات‌نگاری یا اینفوگرافیک سودمند پیدا کنید.

شما احتمالا وقت ندارید  گاه و بی‌گاه درنگ کنید و به ویژگی‌های شخصی خودتان بیندیشید، ولی شخصیت شما تاثیر به‌سزایی بر شغل شما و البته موفقیت در آن دارد.

هزاران آزمون شخصیت متفاوت در بازار و مراکز روان‌شناسی وجود دارد و ممکن است شما قبلا با چندتا از آن آشنا شده باشید. شما از قبل براساس آزمون ارزیابی شخصیت ما‌یرز- بریگز ابعاد شخصیتیِ INFP (درونگرایی، شهود، احساس، ادراک) یا ENTP(برون‌گرایی، شهود، تفکر، ادراک) خود را می‌دانید.

یا شاید به عنوان یک نوع شخصیت سبز یا آبی آزمایش شده‌اید. فرض می‌کنم که احتمالا شما شناخت نسبتا خوبی دارید که آیا درون‌گرا، برون‌گرا، یا درون‌برون‌گرا (دوگرایی) هستید.

اطلاعات‌نگاری شرکت گود که در زیر آمده است مسیرهای شغلی را نشان می‌دهد که ممکن است مناسب‌ترین یا برازنده‌ترین شغل با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خاص باشد. این اطلاعات‌نگاری مثال‌هایی را برای ۱۶ پروفایل شخصیتی متفاوت آورده است.

مثلا، آیا شما مثل کیم‌کارداشیان "اجتماعی" و اهل رفت و آمد هستید؟ اگر این‌طور است، به شغلی مثل هنرپیشگی، حتی برنامه‌ریزی یا مربی خصوصی فکر کنید.

یا شاید در شخصیتی "خودمدار" یا سرکش با آدمی مثل کونان اوبراین مشترک هستید. این نوع آدم‌ها مناسب‌ترین اشخاص برای شهرت و معروفیت هستند. به دنبال مشاغلی مثل کمدین، خبرنگار رسانه‌ای، و متخصص روابط عمومی باشید.

آن‌ها که شخصیت "انسان‌دوست" دارند معلمان و مدیران کارگزینی موفقی می‌شوند و برای کار در سازمان‌های بهداشتی و اجتماعی مناسب هستند. "دوراندیشان" قضات، کارافرینان، و برنامه‌نویسان نرم‌افزار بزرگی می‌شوند.

به سختی می‌توان نوع شخصیت مخصوص شما را به دقت مشخص کرد، چون ما آدم‌های تک‌بعدی نیستیم.

شخصا، شخصیتی از نوع "مخترع" دارم. آدمی فوق‌العاده متفکر، خلاق، و مخترع، ولی افتضاح در بیشتر ویژگی‌های فهرست‌شده‌ی دیگر هستم. به آسانی می‌توان گفت بهترین شغل برای این شخصیت "کارآفرین" و "سیستم‌ها" است (تحصیلات من در رشته‌ی مهندسی برق است.) تا آن‌جا که به شخصیت و شغل من مربوط می‌شود، این دقیقا درست است.

در اینفوگرافیک( اطلاعات نگاری) زیر می‌بینید چه چیز در مورد شما و بهترین شغل مناسب شخصیت شما نوشته شده است:

info.jpg

نویسنده: لری کیم

منبع: Inc

 

فرم ارسال نظر