۵ راز زبان بدن که کمک می‌کند اعتماد آدم‌ها را جلب کنید

در این نوشتار ۵ راز زبان بدن آورده شده است که به کمک آنها می‌توانید اعتماد آدم‌ها را جلب کنید.

چه در دنیای کسب و کار و چه در روابط شخصی باشد، یک چیز هست که همه برای پیشرفت و موفقیت به آن نیاز داریم: اعتماد. همه می‌کوشیم آدم‌های دیگر به ما اعتماد داشته باشند، ولی اعتماد اگر اعتماد واقعی باشد اغلب به سختی ایجاد می‌شود. خوشبختانه، گام‌هایی وجود دارند که می‌توانید بردارید تا فوراً قابل اعتمادتر به نظر برسید.

 

در این‌جا ۵ راز زبان بدن آورده شده است که به کمک آنها می‌توانید اعتماد آدم‌ها را جلب کنید.

 

1.چشمان شما اعتماد می‌آورند.

 

نخستین چیزی که لازم است به خاطر بسپارید این است که به هنگام ایجاد اعتماد، حتماً تماس چشمی داشته باشید. تماس چشمی یکی از چیزهایی است که هر بار با شخصی ملاقات می‌کنیم به طور نیم‌آگاهانه به دقت به آن توجه داریم. آیا تا حالا از مصاحبت با شخصی که دائماً چشمانش دو دو می‌زند و جهت‌‌های متفاوت را نگاه می‌کنند خسته نشده‌اید؟ تماس چشمی متناوب ممکن است، نبود علاقه، حواس پرتی، و حتی دروغگویی و نادرستی را برساند. هر وقت با کسی صحبت می‌کنید، مطمئن شوید تماس چشمی خوب و یکنواختی را حفظ می‌کنید.

 

 

 

2.شق و رق بایستید.

 

اگر دارید برای رسیدن به یک مقام ریاست یا مدیریت تلاش می‌کنید یکی از سوالاتی که باید از خودتان بپرسید این است: چگونه باید شانه‌هایم را تنظیم کنم و نگه دارم؟ زبان طرز ایستادن شما بیش از آن‌چه تصور می‌کنید اهمیت دارد. شانه‌های خمیده و غوز کرده نبود اعتماد به نفس یا حتی نبود کوشش را می‌رسانند. اگر می‌خواهید دیگران شما را با اعتماد به نفس و کوشا ببینند شق و رق بایستید و شانه‌هایتان را عقب نگه دارید.

 

 

 

3.دستان باز.

 

حالا که نوبت به زبان دستان شما رسیده است به خاطر بسپارید دستانتان را به صورت باز قرار دهید. قرار دادن دستان مثل چوب یا پشت کمرتان(مثل این‌که خودتان را در آغوش گرفته‌اید) شما را به عنوان یک آدم پر مدعا نشان می‌دهد، در حالی که قرار دادن دستان به صورت ضربدر بر روی سینه(دست به سینه) هم ممکن است حالت تهدید آمیزی را به نمایش بگذارد. اگر باید دست به سینه باشید حالت دستانتان نرم و باز باشد، این کار باعث می‌شود شما پذیراتر و دوستانه‌تر به نظر برسید، و به مردم دلیل بیش‌تری برای اعتماد به شما می‌دهد.

 

 

 

4.دست خودتان را بگیرید.

 

اغلب، آدم‌ها نمی‌دانند با دستانشان چه کار کنند. ناخن‌ خوردن، ور رفتن با انگشت شست، وول خوردن انگشت اشاره همه نشانه‌های ظاهری عصبانیت و بر افروختگی هستند. از این کارها اجتناب کنید. دستانتان را جلوی خودتان قرار دهید و آنها را به بهترین روش ممکن راحت و طبیعی نگه دارید. چیز دیگری که باید به یاد داشته باشید دست دادن است. دست دادن شما باید محکم، ولی نه خرد‌کننده و دردآور، باشد، و مطمئن شوید به هنگام دست دادن به چشمان شخص دیگر نگاه می‌کنید؛ یک ثانیه تماس چشمی و یک لبخند به همراه دست دادن به طرز شگفت‌انگیزی اعتماد ایجاد می‌کند.

 

 

 

5.من آینه‌ی شما خواهم بود.

 

احتمالاً بهترین روش یگانه برای ایجاد اعتماد این است که به شخص دیگر اجازه بدهید بداند شما درک می‌کنید که او می‌خواهد چه چیزی را برساند یا بگوید. وقتی به شخص دیگر گوش می‌دهید، تمرین کنید آینه‌وار، عواطف او را بازتاب دهید: وقتی او درباره‌ی اخبار خوب حرف می‌زند با سر تکان دادن علاقه نشان دهید، و وقتی از اخبار بد حرف می‌زند ابرو در هم بکشید و اخم کنید. مطمئن شوید حس همدلی را دارید و وقتی به کسی گوش می‌دهید حواستان جمع است و مشغول گوش دادن هستید. این کار علاوه بر این‌که اجازه می‌دهد چیزی از دیگران یادبگیرید و احترام خودتان را به آن نشان دهید، اثبات می‌کند که هم شخصی اصیل هم سزاوار اعتماد دیگران هستید.

 

نویسنده: رت پاور

 

مترجم: امیر پوریانسب

 

منبع: اینک

 

فرم ارسال نظر