دیدار اعضاى ستاد بزرگداشت روز ملى مهندس با رهبر معظم انقلاب

یانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضاي ستاد بزرگداشت روز ملي مهندس که در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۶ برگزار شده بود، صبح امروز در همایشی که به همین منظور در سالن اجتماعات برج میلاد بر پا شد، انتشار یافت.

مطالعه بیشتر...

ساختمان سازی روی کره ماه با پرینترهای سه بعدی و ربات ها

 

به تازگی دانشمندان تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند که به آنها اجازه ساخت و ساز در سطح کره ماه و مریخ با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی و ربات‌ها را می‌دهد.

مطالعه بیشتر...

!! عکس هاي حيرت انگيز از دستگاه ساختمان سازي

 

پرفسور «بروک کوچنویس» اقدام به طراحی دستگاه ساختمان‌سازی کرده است که توان ساخت یک منزل 150 متری را در عرض تنها 24 ساعت دارد.

مطالعه بیشتر...

جلوه بارزي از اصول معماري خلاق+عکس

خانه Gap، کاری از گروه معماری Guymer|Bailey Architects در بریزبن استرالیاست که بسیاری از اصول معماری خلاق در آن مشهود است. در دو طبقه ساخته شده و خانه ای است که گمان می رود برای ساکنان خود آرامش بخش باشد و با انرژی که دارد بتواند آنها را سرحال بیاورد.

مطالعه بیشتر...

سالروز تولد کنزو تانگه

چهارم سپتامبر سالروز تولد کنزو تانگه معمار معروف ژاپنی و برنده جایزه pritzker-prize بود. او امسال صد ساله شد. وی تحصیل در رشته معماری را در سال 1953 در دانشگاه توکیو آغاز نمود.

مطالعه بیشتر...

استخر شیشه‌ای،راهکاری مدرن برای معماران

شاید اولین چیزی که با دیدن آب و یا شنیدن صدای آن به ذهن هر بیننده‌ای القا می‌گردد، شفافیت و زلالی آب است. معمولا طراوت آب، شفافیت و نمای زلال آن چشم هر بیننده‌‌ای را جذب می‌نماید.

مطالعه بیشتر...

۲۶ آذر؛ روز حمل و نقل


26 آذرماه، به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور، و برای آگاهی هرچه بیشتر جامعه، با نقش و جایگاه اساسی بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران زمین، به عنوان «روز حمل و نقل» انتخاب شده است.

مطالعه بیشتر...