5 روش آسان جذاب‌تر شدن

مردان و زنان هر دو زمانی که دارای پوشش قرمز هستند برای جنس مخالف خود جذاب‌ترند.

از نقطه‌نظر تکاملی، ما جذب افراد زیبا می‌شویم، افرادی با چهره‌های متناسب یا چشمان درشت، چراکه این خصوصیت‌ها مشخصه‌ی ژنتیک مناسب است. و ژن مناسب به معنی کودکانی سالم است.

اما تنها به این خاطر ‌که شما شبیه یک مدل به دنیا نیامده‌اید به این معنی نیست که شما بدفرجام و محکوم هستید و این موضوع نباید اسباب ناراحتی و انزوای‌تان را فراهم کند.

علم به ما می‌گوید فنونی برای افزایش جذابیت و گیرایی‌تان وجود دارد که لزوما از قواعد زیستی پیروی نمی‌کنند. در ادامه فهرست کوتاهی آمده است که در این راه به شما کمک می‌کند.

1.با گروه‌ها حشر و نشر کنید.

دانشمندان روان‌شناس دریافته‌اند زمانی‌که شما با دوستان‌تان هستید بهتر به نظر می‌آیید. این پدیده‌ به‌نام " اثر رهبر جذابیت" شناخته شده است و به این دلیل رخ می‌دهد که مغز انسان به میانگین یا متوسط چهره‌های آدم‌ها گرایش دارد به جای این‌که هر فرد را به صورت سوژه‌ای منفرد ببیند. این به نفع افرادی است که ویژگی‌ها و جلوه‌های فیزیکی کم‌تر جذابی دارند. (منبع: علوم روانشناسی، 2013)

 

2.بیشتر لبخند بزنید.

همان منطقه از مغز که در زمان دریافت پاداش فعال می‌شود، و کورتکس اربیفرانتال داخلی نامیده می‌شود، زمانی‌که فرد چهره‌ی زیبایی را مشاهده می‌کند شروع به فعالیت می‌کند. با استفاده از اسکن‌های مغزی، گروهی از محققان نشان دادند که این واکنش به مقدار بسیار بیشتری با دیدن چهره‌ی خندان افزایش می‌یابد.

سلامت فرد از اهمیت برخوردار است. بررسی دیگری که محققان انگلیسی انجام دادند نشان داد دندان‌های سفید با فواصل یکسان موجب افزایش جذابیت فرد می‌شود، احتمالاً به سبب این‌که نشانه‌ای از سلامت مناسب و در زنان باروری خوب است.(منبع: نوروسایکولوژی 2003؛ پی‌لاس وان 2012)

 

3.از لباس قرمز استفاده کنید.

به نظر می‌رسد قرمز رنگ دل، گل سرخ و رنگ عشق است. "تاثیر قرمز" در مطالعات پرشماری اثبات شده است حاکی است مردان و زنان در زمانی که از پوشش قرمز استفاده کنند برای جنس مخالف جذاب‌تر هستند. در چند پژوهش، محققان دانشگاه راچستر عکس‌العمل‌های زنان نسیت به عکس‌های مرد مشابهی با لباس‌های رنگی متنوع را نظاره کردند. تجربه‌ای مشابه نیز برای کمی کردن تاثیر لباس‌های قرمز زنان روی مردان انجام شد. در هر دو سناریو، آزمایش‌شوندگان جذابیت بیشتری را در فرد با لباس قرمز احساس می‌کردند.

 

مطلب مرتبط: ۷ عادت قدرتمندترین آدم‌های جهان

 

بخشی از این موضوع آگاهانه است، چرا که از گذشته تا کنون رنگ قرمز با وفاداری در ارتباط بوده‌است، و اکنون ما آن را با توانایی حمایت‌گری برابر می‌دانیم. عکس‌العمل زنان ممکن است بیشتر زیست‌شناختی یا بیولوژیکی باشد. تحقیق‌ها نشان دادند گونه‌های نر غیرانسانی مشخصاً به گونه‌های ماده‌ که به شکلی رنگ قرمز را نشان می‌دهند، جذب می‌شوند. بر اساس یک تحقیق دانشگاهی، شامپانزه‌ها و بابون‌های ماده، به صورت عجیبی در زمان تخمک‌گذاری قرمز می‌شوند و به وضوح سیگنال جنسی مشخصی را ارسال می‌کنند که برای جذب نمونه‌های نر طراحی شده است.(منبع: ژورنال روانشناسی اجتماعی شخصیت،2008؛ ژورنال روانشناسی اجتماعی تجربی 2012)

 

4.آهنگ صدای خود را تغییر دهید.

شیوه‌ی بیان ما نقش کلیدی را در جذابیتی ایفا می‌کند که دیگران از ما درک می‌کنند. در یک بررسی، پژوهشگران دانشسرای دانشگاه لندن دریافته‌اند صدایی با لحن زیرتر در زنان از جذابیت بیشتری برخوردار است، چرا که تداعی می‌کند گوینده دارای جثه‌ی ظریف‌تری است. از طرفی، مردان باید سعی کنند صدایی عمیق با یک حالت بم مانند داشته باشند که نشانگر جثه‌ی بزرگ‌تر اما سطوح کمتری از خشونت باشد. (منبع: پی‌لاس وان 2013)

 

5.روی حس شوخ‌طبعی خود کار کنید.

یک بررسی انجام شده توسط اریک برسلر از دانشسرای ایالتی وستفیلد این نکته را یافت که مردان و زنان هر دو مصاحبت با فردی شوخ‌طبع را ترجیح می‌دهند، اما هر کدام از دو جنس به صورت متفاوتی به شوخ‌طبعی نگاه می‌کنند. در حالی‌که زنان، مردانی را دوست دارند که آن‌ها را بخندانند، مردان، زنانی را دوست دارند که به لطیفه‌های آنان بخندند (بذله‌گویی زنان برای مردان اهمیت چندانی ندارد). در بررسی دیگر، محقق فرانسوی نیکلاس گوئگن به مردان در یک کافه توصیه می‌کند زمانی که خانمی در میز هم‌جوار نشسته، برای دوستان خود لطیفه تعریف کنند. مردانی که لطیفه می‌گویند نسبت به مردانی که این کار را انجام نمی‌دهند سه برابر بیشتر مورد توجه خانم‌ها واقع می‌شوند.

یک روان‌شناس تکاملی در مقاله‌ای در مجله‌ی روان‌شناسی امروز  توصیف می‌کند، اثر شوخ‌طبعی زیاد در جلب توجه زنان ممکن است تا حدی حاکی از این حقیقت باشد که افراد بذله‌گو افرادی باهوش‌تر و اجتماعی‌تر به نظر می‌آیند، و این چیزی است که زنان در مردان به دنبال آن هستند.